Gaśnice i urządzenia gaśnicze ABS

Gaśnica pianowa 9 litrów dopuszczenie EN i MED

gaśnica pianowa 9 kg ABS 14392

[row]

[col span=”4″ span__sm=”12″]

[ux_image id=”4825″]

[/col]
[col span=”8″ span__sm=”12″]

Gaśnica pianowa ze środkiem SEALFIRE o pojemności 9 litrów z wewnętrznym kartridżem zaprojektowana do użytku w przemyśle oraz żegludze morskiej. Przystosowana także do gaszenia urządzeń elektrycznych 35KV z odległości 1 metra. Spełnia wymagania Dyrektywy Bezpieczeństwa – Urządzenia Ciśnieniowe PED 2014/68/UE oraz normy 96/98/CE (MED) i DIR97/23/CE EN3. Wyprodukowana zgodnie ze standardem  ISO 9001 Vision 2000 RINA.

Zastosowanie – klasy pożaru:

[row_inner]

[col_inner span=”3″ span__sm=”6″]

[ux_image id=”4774″]

[/col_inner]
[col_inner span=”3″ span__sm=”6″]

[ux_image id=”4775″]

[/col_inner]
[col_inner span=”3″ span__sm=”6″]

[ux_image id=”4772″]

[/col_inner]
[col_inner span=”3″ span__sm=”6″]

[/col_inner]

[/row_inner]

[/col]

[/row]

ZBIORNIK

Cylinder został wyprodukowany zgodnie z EN3.3 i dyrektywą dotycząca urządzeń ciśnieniowych 97/23 / WE (PED) i  oznakowaniem CE. Cylinder został zaprojektowany z maksymalnym dopuszczalnym ciśnieniem PS 20 bar w 60 ° C. Każdy cylinder jest przetestowany pod kątem wycieków, a ponadto przetestowany hydraulicznie do 30 barów przez trzydzieści sekund. Przed malowaniem czyści się głębokim piaskowaniem zapewniającym surową powierzchnię dla idealnego i mocnego przylegania poliestru epoksydowego – farba proszkowa czerwona RAL 3000 odporna na UV.

 ZAWÓR

Korek M74x2 z wewnętrznym wkładem CO2 z bezpiecznym zaworem ciśnieniowym. Zielona uszczelka bezpieczeństwa na zaworze ułatwia optyczne sprawdzanie stanu gaśnicy z dużej odległości.

CZYNNIK ROBOCZY

Nabój wewnętrzny.Pojemność 55 g, stal bez szwu wysokociśnieniowa, testowany przy ciśnieniu 250 bar.

ŚRODEK GAŚNICZY

SealfireAB® jest zarejestrowanym znakiem towarowym. Jest to specjalna formuła AFFF oparta na interakcji dwóch niezwykle potężnych produktów, osiągając bardzo wysoka wydajność, szczególnie w przypadku pożarów klasy A, B i F. SealfireAB® to dwuskładnikowy środek gaśniczy SealfireA® i SealfireSC1®. SealfireA® jest rozcieńczony w wodzie i jest całkowicie biodegradowalny, natomiast SealfireSC1® jest pakowany w specjalny nabój uszczelniony aluminium rozrywany nasadą i automatycznie zostanie wymieszany z wodą podczas aktywacji gaśnicy. W rzeczywistości zanieczyszczenie nawet Sealfire SC1® jest uważane za biodegradowalne, jest to materiał o minimalnym wpływie na środowisko. SealfireAB® ma również szybki efekt chłodzenia w obszarze spalania. Tłuszcz/materiał smaru zostanie nasączony przez SealfireAB® i jego formą reakcji  jest gruba, odporna na ciepło warstwa pianki, która zatrzymuje i zapobiega spalaniu. SealfireAB® jest bezpiecznym produktem przyjętym przez główne sieci fast-food i
hotele.

PRZEWÓD GIĘTKI

Jest to gumowa rura o średnicy 13 x 20 mm ze wzmocnionymi tkaninami; na końcu znajduje się dysza wylotowa. Ciśnienie robocze 25 bar. Jego długość pozwala użytkownikowi działać w  bezpiecznej odległości od ognia.

SPOSÓB UŻYCIA

Gaśnica przystosowana jest do każdego typu pożaru A, B i F.

UCHWYT

Uchwyt do muru wykonany jest ze stali ocynkowanej i przewidziany jest do montażu pionowego. Uchwyt jest w zestawie.

DOPUSZCZENIA

Gaśnica dopuszczona jest do użytku na terenie  Niemiec, większości krajów Europy oraz do użytku w warunkach morskich. Nie posiada dopuszczenia CNBOP dla zastosowań lądowych w Polsce.

[ux_image id=”4812″]

[row]

[col span=”4″ span__sm=”12″]

KARTA KATALOGOWA:

[/col]
[col span=”3″ span__sm=”12″]

[button text=”Pobierz” style=”shade” radius=”5″ depth=”3″ depth_hover=”5″ link=”https://drava.pl/wp-content/uploads/2018/02/14392.pdf” target=”_blank”]

[/col]

[/row]