Blog

Ile litrów i jakie wymiary ma walizka o wadze 32 kg?

jaki ma wymiar walizka do 32 kg

Podróżowanie staje się coraz bardziej popularne, a jednym z kluczowych elementów każdej wyprawy jest odpowiednia walizka. Dobrze dobrana walizka nie tylko ułatwia transport rzeczy, ale także wpływa na komfort podróży. Wybór odpowiedniego bagażu, zwłaszcza takiego, który może pomieścić do 32 kg, jest istotny dla tych, którzy planują dłuższe wyjazdy lub muszą zabrać ze sobą więcej przedmiotów.

Odpowiedni dobór walizki do 32 kg

Odpowiedni dobór walizki ma ogromne znaczenie, zwłaszcza podczas podróży samolotem. Walizka musi być nie tylko pojemna, ale także wytrzymała i wygodna w transporcie. Ważne jest, aby walizka była wyposażona w solidne kółka, wygodny uchwyt i dobrze zaprojektowane wnętrze, które ułatwia organizację bagażu. Wybierając walizkę o dużej pojemności, warto również zwrócić uwagę na jej wagę własną, aby nie przekroczyć dozwolonego limitu bagażu.

Ograniczenia wagowe i wymiarowe linii lotniczych

Każda linia lotnicza ma swoje własne przepisy dotyczące maksymalnych wymiarów i wagi bagażu rejestrowanego. Zwykle waga pojedynczej walizki nie może przekraczać 32 kg, co jest standardem akceptowanym przez większość przewoźników. Wymiary walizek są również istotne – przekroczenie określonych limitów może wiązać się z dodatkowymi opłatami lub problemami z załadunkiem bagażu. Dlatego przed każdą podróżą warto sprawdzić aktualne przepisy linii lotniczych, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek na lotnisku.

W tym artykule omówimy, ile litrów pojemności może mieć walizka ważąca do 32 kg oraz jakie wymiary są typowe dla takich walizek.

najlepsza walizka do 32 kg
pojemnosc walizki do 32 kg

Pojemność walizki o wadze 32 kg

Waga a pojemność walizki

Walizki, które mogą pomieścić do 32 kg bagażu, zazwyczaj mają dużą pojemność, co jest kluczowe dla osób podróżujących na dłuższe wyjazdy. Szukając odpowiedniej walizki, warto zwrócić uwagę na jej pojemność w litrach. Typowa pojemność dla walizek, które mogą zmieścić 32 kg, wynosi od 100 do 140 litrów.

Przykłady walizek o dużej pojemności

 • Walizki o pojemności 100 litrów: Idealne na długie wyjazdy. Oferują dużo miejsca na ubrania, obuwie i inne niezbędne rzeczy, jednocześnie są wystarczająco lekkie, aby nie przekroczyć limitu wagowego.
 • Walizki o pojemności 120 litrów: Jeszcze więcej miejsca, co jest przydatne, jeśli musisz zabrać dużo rzeczy. Dobre rozwiązanie dla rodzin lub osób, które potrzebują więcej przestrzeni na różne akcesoria.
 • Walizki o pojemności 140 litrów: Maksymalna pojemność, idealna dla tych, którzy potrzebują zabrać naprawdę dużo rzeczy. Sprawdzają się podczas długich podróży międzynarodowych.

Jak szukać walizki o odpowiedniej pojemności

 1. Sprawdź pojemność w litrach: Przy zakupie walizki szukaj informacji o jej pojemności. Sklepy i producenci często podają te dane, co ułatwia wybór.
 2. Zwróć uwagę na wymiary: Standardowe wymiary dużych walizek, które mogą pomieścić do 32 kg bagażu, to około 75-85 cm wysokości, 45-55 cm szerokości i 30-40 cm głębokości.
 3. Materiał i konstrukcja: Wybieraj walizki wykonane z lekkich i wytrzymałych materiałów, takich jak poliwęglan czy polipropylen. Tego typu materiały zapewniają wytrzymałość, jednocześnie nie dodając zbędnej wagi.
 4. Dodatkowe funkcje: Zwróć uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak solidne kółka, teleskopowa rączka i dobrze zaprojektowane wnętrze z wieloma komorami, co ułatwia organizację bagażu.

Kupując walizkę o pojemności odpowiedniej do 32 kg bagażu, kieruj się powyższymi wskazówkami, aby zapewnić sobie komfort i wygodę podczas podróży.

Przykłady wymiarów walizek o wadze 32 kg

Konkretne modele walizek i ich wymiary

Oto konkretne modele walizek Peli oraz ich pojemność wewnętrzna:

 • Peli 1615 Air Case:

  • Wymiary wewnętrzne: 75.2 x 39.4 x 23.8 cm
  • Pojemność wewnętrzna: 70.3 litra
  • Walizka lekka i wytrzymała, idealna na długie podróże z dużą ilością sprzętu.
 • Peli 1626 Air Case:

  • Wymiary wewnętrzne: 71.5 × 35.8 × 29.8 cm
  • Pojemność wewnętrzna: 76.1 litra
  • Zapewnia dużo miejsca na różnorodne przedmioty, zachowując wytrzymałość.
 • Peli 1646 Air Case:

  • Wymiary wewnętrzne: 81.4 x 40.3 x 34.1 cm
  • Pojemność wewnętrzna: 111.8 litra
  • Największy model, doskonały na bardzo długie wyjazdy lub transport dużej ilości sprzętu.

Zależność między wymiarami a pojemnością

Większe wymiary walizki bezpośrednio wpływają na jej pojemność. Przy wyborze walizki warto zwrócić uwagę na proporcje wymiarów wewnętrznych, aby optymalnie wykorzystać przestrzeń i jednocześnie spełnić wymagania wagowe. Modele takie jak Peli 1615, 1626 i 1646 oferują różne opcje pojemności i wymiarów, co pozwala na dobranie walizki idealnie dopasowanej do indywidualnych potrzeb.

walizka do 32kg
jak wybrać walizkę do 32 kg

Praktyczne wskazówki dotyczące pakowania

Jak efektywnie spakować walizkę o wadze 32 kg

Techniki pakowania, które zwiększają pojemność

Efektywne pakowanie walizki o wadze 32 kg zaczyna się od właściwego podejścia do organizacji przestrzeni. Zamiast tradycyjnie składać ubrania, warto je zrolować. Taka technika pozwala zaoszczędzić miejsce i minimalizuje zagniecenia. Zainwestowanie w organizery do walizek również może znacznie poprawić porządek i wykorzystanie przestrzeni. Ułatwiają one organizację ubrań i akcesoriów, dzięki czemu łatwiej utrzymać wszystko na swoim miejscu.

Pakowanie w warstwach to kolejna skuteczna technika. Cięższe przedmioty należy umieszczać na dnie walizki, a lżejsze na górze. Dzięki temu walizka do samolotu jest bardziej stabilna, a delikatniejsze rzeczy są chronione przed zgnieceniem. Małe przedmioty, takie jak skarpetki czy bielizna, można schować wewnątrz butów, co pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca. Ważne jest również ograniczenie liczby butów do niezbędnego minimum. Warto wybrać pary, które pasują do wielu stylizacji.

Wybieranie wielofunkcyjnych ubrań, które można nosić na różne sposoby, również pomaga zmniejszyć ilość rzeczy do spakowania. Ubrania te powinny być łatwe do dopasowania do różnych okazji, co pozwala na zabranie mniejszej liczby elementów garderoby.

Przykłady rzeczy, które można spakować do walizki o takiej wadze

Do walizki o wadze 32 kg można spakować znaczną ilość ubrań, w tym t-shirty, pary spodni, komplety bielizny, lekkie swetry oraz buty. Ponadto, można zabrać ze sobą akcesoria, takie jak paski, biżuteria, okulary przeciwsłoneczne oraz torby na zakupy. Nie zapomnij o kosmetykach w małych opakowaniach podróżnych, szczoteczce i paście do zębów, a także o technologiach, takich jak laptop, ładowarka, powerbank i aparat fotograficzny. Dokumenty, przewodniki turystyczne oraz dodatkowe przedmioty, jak parasolka i peleryna przeciwdeszczowa, również powinny znaleźć się w walizce. Dzięki odpowiedniemu pakowaniu możesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń i zapewnić sobie komfort podczas podróży.

Ograniczenia i przepisy linii lotniczych

Waga i wymiary bagażu rejestrowanego dla popularnych linii lotniczych

Każda linia lotnicza ma swoje własne przepisy dotyczące maksymalnej wagi i wymiarów bagażu rejestrowanego. Przed podróżą warto zapoznać się z aktualnymi wymaganiami, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek na lotnisku.

 • British Airways: Maksymalna waga bagażu rejestrowanego wynosi 32 kg. Standardowe wymiary to 90 cm x 75 cm x 43 cm.
 • Lufthansa: Maksymalna waga wynosi również 32 kg, a dopuszczalne wymiary to 85 cm x 55 cm x 40 cm.
 • Air France: Limit wagowy to 23 kg, jednak w przypadku klasy biznesowej może to być 32 kg. Dopuszczalne wymiary to 158 cm (suma długości, szerokości i wysokości).
 • Emirates: Maksymalna waga wynosi 32 kg, a dopuszczalne wymiary to 150 cm (suma długości, szerokości i wysokości).
 • Ryanair: Maksymalna waga bagażu rejestrowanego to 20 kg. Standardowe wymiary to 81 cm x 119 cm x 119 cm.
 • Wizz Air: Maksymalna waga bagażu rejestrowanego to 32 kg. Standardowe wymiary to 149 cm x 119 cm x 171 cm.
 • Enter Air: Maksymalna waga bagażu rejestrowanego to 32 kg. Standardowe wymiary to 81 cm x 119 cm x 119 cm.
 • LOT Polish Airlines: Maksymalna waga bagażu rejestrowanego wynosi 23 kg dla klasy ekonomicznej i 32 kg dla klasy biznesowej. Standardowe wymiary to 158 cm (suma długości, szerokości i wysokości).

Dodatkowe opłaty za przekroczenie limitu wagowego lub wymiarowego

Przekroczenie limitu wagowego lub wymiarowego może wiązać się z dodatkowymi opłatami, które mogą znacznie podnieść koszt podróży. Oto przykłady polityk niektórych linii lotniczych:

 • British Airways: Opłata za nadbagaż wynosi od 65 do 120 GBP, w zależności od trasy.
 • Lufthansa: Opłaty za nadbagaż zaczynają się od 50 EUR za dodatkowy kilogram w Europie i mogą sięgać nawet 200 EUR na trasach międzykontynentalnych.
 • Air France: Nadbagaż kosztuje od 70 EUR w Europie do 100 EUR na lotach międzykontynentalnych za każdy dodatkowy kilogram.
 • Emirates: Opłaty za nadbagaż zależą od trasy i zaczynają się od 50 USD za dodatkowy kilogram.
 • Ryanair: Opłata za dodatkowy kilogram nadbagażu wynosi 11 EUR, a za przekroczenie limitu wymiarów obowiązuje dodatkowa opłata w wysokości od 25 EUR.
 • Wizz Air: Opłaty za nadbagaż wynoszą od 10 do 45 EUR za kilogram, w zależności od trasy i pory roku.
 • Enter Air: Opłaty za nadbagaż zależą od trasy i zaczynają się od 10 EUR za kilogram.
 • LOT Polish Airlines: Opłaty za nadbagaż zaczynają się od 12 EUR za kilogram na trasach europejskich i mogą wynosić nawet 75 EUR na trasach międzykontynentalnych.

Zawsze warto sprawdzić szczegółowe informacje na stronach internetowych linii lotniczych, ponieważ zasady i opłaty mogą się różnić w zależności od trasy i klasy podróży. Uniknięcie dodatkowych opłat jest możliwe dzięki przestrzeganiu limitów wagowych i wymiarowych oraz odpowiedniemu przygotowaniu bagażu.

jaka jest pojemnosc walizki do 32 kg

Jak wybrać walizkę do 32 kg?

Kluczowe informacje na temat pojemności i wymiarów walizek o wadze 32 kg

Podczas planowania długiej podróży niezwykle ważne jest wybranie walizki, która nie tylko pomieści wszystkie potrzebne rzeczy, ale również spełni wymagania linii lotniczych dotyczące wagi i wymiarów. Walizki o wadze do 32 kg zazwyczaj mają pojemność od 100 do 140 litrów. Standardowe wymiary dużych walizek to około 75-85 cm wysokości, 45-55 cm szerokości i 30-40 cm głębokości. Przykłady takich walizek to Peli 1615, 1626 i 1646, które oferują różne opcje pojemności i wymiarów, co pozwala na dobranie walizki idealnie dopasowanej do indywidualnych potrzeb.

Porady na temat wyboru odpowiedniej walizki na długie podróże

Przy wyborze walizki na długie podróże warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów:

 • Pojemność: Wybierz walizkę o pojemności odpowiedniej do ilości rzeczy, które planujesz zabrać. Przeciętnie, walizki o pojemności 100-140 litrów są wystarczające na długie wyjazdy.
 • Wymiary: Upewnij się, że walizka spełnia wymagania linii lotniczych dotyczące maksymalnych wymiarów bagażu rejestrowanego.
 • Materiał i wytrzymałość: Wybieraj walizki wykonane z lekkich, ale wytrzymałych materiałów, takich jak poliwęglan czy polipropylen, aby zapewnić ochronę swoich rzeczy podczas podróży.
 • Funkcjonalność: Zwróć uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak solidne kółka, teleskopowa rączka i dobrze zaprojektowane wnętrze z wieloma komorami, co ułatwia organizację bagażu.

Wybierz walizkę która zabezpiecza Twoje potrzeby

Wybór odpowiedniej walizki może znacznie wpłynąć na komfort i przyjemność z podróży. Dlatego warto poświęcić czas na znalezienie walizki, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Zastanów się, jakie cechy są dla Ciebie najważniejsze – pojemność, wytrzymałość, lekkość czy dodatkowe funkcje. Inwestując w dobrze dobraną walizkę, zapewniasz sobie spokój i wygodę podczas każdej podróży. Pamiętaj, że dobrze spakowana walizka to klucz do udanej wyprawy, bez względu na jej cel i długość.

walizka do 32kg jaka pojemnosc