[row]

[col span=”6″ span__sm=”12″]

[ux_image id=”11049″]

[/col]
[col span=”6″ span__sm=”12″]

Wyłączniki krańcowe EMS

Spośród wyłączników krańcowych marki EMS wyróżniamy:

Wyłączniki krańcowe plastikowe z aluminium
Wyłączniki krańcowe bezpieczeństwa
Wyłączniki krańcowe z resetem

[/col]

[/row]

Podwójna izolacja

Materiały grupy II, zgodnie z IEC536, wykonane są z podwójną izolacją. Pozwala ona podwoić zdolność izolującą przez dodanie dodatkowego wkładu-dzielnika w celu wyeliminowania ryzyka porażenia elektrycznego i uniknięcia potrzeby stosowania dodatkowych zabezpieczeń.
 

FUNKCJA SKUTECZNEGO OTWARCIA (POSITIVE OPENING)

Wyłącznik krańcowy wyposażony w funkcję bezpiecznego otwarcia pozwala na przełączenie styków normalnie zamkniętych przełącznika ze 100% pewnością w pozycję otwartą (brak elastycznego połączenia między ruchomymi stykami a elementem, na który działa siła napędowa). Funkcja ta nie odnosi się do włączników normalnie otwartych. Włączniki krańcowe z funkcją skutecznego otwarcia mogą być wyposażone w styki o działaniu zależnym (powolnym) lub niezależnym (migowym). Aby móc używać różnych rodzajów styków w tym samym włączniku, trzeba je odseparować elektrycznie, w przeciwnym wypadku można używać jednego styku. Każdy włącznik z funkcją skutecznego otwarcia musi posiadać specjalne oznaczenie na obudowie.

Styki niezależne – migowe

Styki te charakteryzuje różny punkt załączenia i wyłączenia (przesuw różnicowy). Prędkość przemieszczania styków jest niezależna od prędkości przesuwu elementu napędowego. Zapewnia to zadowalające osiągi elektryczne w zastosowaniach z elementami wykonawczymi o niskich prędkościach.

Styki zależne – powolne

W stykach tego typu punkt załączenia jest taki sam jak punkt wyłączenia. Prędkość przemieszczania styków jest taka sama lub proporcjonalna do prędkości elementu napędowego. Odległość otwarcia jest także zależna od odległości przebytej przez element napędowy.

Konfiguracja konektorów

Bloki konektorów z 4 stykami muszą być oznaczone symbolem Za lub Zb jak pokazano na rysunku poniżej.

Zastosowania

AC-15: sterowanie elektromagnesem a.c., test 10 le/le. AC-13: sterowanie elektromagnesem d.c., test le/le.

Styki

Dla włączników w obudowach metalowych punkt mocowania przewodu uziemienia musi być oznaczony i umieszczony wewnątrz obudowy, obok przepustu na przewód.

[row]

[col span=”5″ span__sm=”12″]

[ux_image id=”11048″]

[/col]
[col span=”7″ span__sm=”12″]

[ux_image id=”11047″]

[/col]

[/row]